Bulharsko – Sinemorec

Sinemorec je skoro nejjižnější obec v Bulharsku na pobřeží Černého moře. Opět se jedná rozlohou o nevelké město, ale narozdíl od jiných není zničeno novou výstavbou.

Sinemorec pláž

Sinemorec a příroda

Čeho si každý všimne je to, že v okolí převládá divoká a zanedbaná příroda. Město totiž obklopuje ze všech stran přírodní rezervace. Dalším důvod je asi také to, že tato obec je jednoduše řečeno koncem světa. Sinemorec zatím nenavštěvuje mnoho turistů.

Vybavenost a komunikace

Důvodů je mnoho. Jeden je ten, že město leží v blízkosti státních hranic s Tureckem a v minulém století bylo Bulharsko pod Varšavskou smlouvou, zatímco Turecko pod NATO. Dá se říct, že sem měli přístup pouze místní domorodci. To má dodnes následek na úroveň města. Krom pár rodinných domků je zde pár nově vystavených hotelů, ale přístup je do této oblasti velice špatný. Do města vede jediná asfaltová silnice a zbytek jseou jakési vyježděné cesty, něco, co připomíná obyčejnou polní pěšinu.

Stopy historie

Do dnes nebyly zlikvidovány části tehdejšího vojenského opevnění, takže na bunkry narazíte úplně všude. Lákadlem jsou zde výlety do rezervace Strandža. Jedná se o divokou přírodu, plnou překrásných rostlin a zvířat. Zaostalost tohoto místa však přináší nízké ceny a ubytování zde tak seženete i za něco málo nad 100kč. Pláže jsou zde pěkné a v jejich okolí se nacházejí útesy, což navozuje atmosféru divoké přírody.

Sinemorec – pro koho je?

Sinemorec je ideálním místem pro ty z nás, kteří dávají přednost klidné dovolené převážně trávené na pláži. Pláže jsou tu pískové a komfortní a potěší i slušné zastoupení restaurací na pobřeží. Právě zde si můžete pochutnávat na bulharských specialitách, které nabízejí. Pochutnáte si tu například na čerstvých rybách upravených na mnoho způsobů.

Na co si dát pozor

Pokud se do Sinemorecu vydáte, doporučujeme se soustředit na vybavenost hotelů. Výběr hotelů a apartmánů je poměrně široký a pohybuje se v různých cenových relacích.

Doporučujeme se vždy soustředit na vybavenost, máme zkušenost, že čistota nebyla nic extra a k tomu nefungovala klimatizace. Naštěstí jsme s sebou měli vlastní klimatizaci Olimpia Splendid Dolceclima+, takže nám to tolik nevadilo. Od teď víme, že mobilní klimatizace je dobré s sebou na dovolenou vozit, protože v neklimatizované místnosti se bez nich moc nevyspíte.

Další části Bulharska – Burgas, NesebarVarna, AlbenaZlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Pomorie.