Bulharsko – Nesebar

Město Nesebar je snad nejnavštěvovanějším v Bulharsku vůbec. Bohužel faktem je, že restaurace a stánky se suvenýry jsou opravdu předražené.

Nesebar je oblíbeným cílem turistů

Turistická lákadla a zajímavosti

Ve starém městě je architektura skutečně obdivuhodná a ani velké množství lidí by nemělo zkazit krásnou atmosféru, kterou město vyzařuje. Jsou tu velice úzké uličky s kouzelnými dřevěnými domy, původní hradby a kostely, které jsou druhým lákadlem pro turisty – po dřevěných domech.

Zajímavostí je, že kostely nejsou stejné. Mají jinou struktury, jiný charakter a každý je svým vlastním způsobem originální. Původem nejsou bulharské, ale řecké. Normálně přístupný kostel bez placení je kostel svatého Paraskeva. Poblíž starého města stojí velký dřevěný větrný mlýn.

Předměstí a levné ubytování

Druhou důležitou částí Nesebaru je jeho předměstí, které je větší než samotné staré město. Máte jedinečnou možnost sehnat tu levné ubytování v některém z místních hotelů. Pokud si nebudete vědět rady, stačí zajít do nějaké turistické kanceláře a poptat se. Nejen, že je tu možnost sehnat levnější ubytování, ale můžete se i levněji potěšit v místních kavárnách nebo nakoupit zásoby v obchodech.

K předměstí patří také nejvýznamnější hezká pláž a po pobřeží by se dalo dojít do Ravdy. Ravda je menší městečko na pobřeží, které léží jen pár kilometrů od Nesebaru.

Historie

Nesebar má také skutečně bohatou historii, byl založen již v 5. století před naším letopočtem jako řecká kolonie. V devátém století dobyl Nesebar bulharský car a později sem chodilo stále více Bulharů z okolí Soluně. V šedesátých létech 20.století se, převážně rybářské přístavní město, začalo měnit v turistické město.

Doprava

Jelikož je Nesebar tolik oblíben turisty, nebylo by možné, aby doprava byla na nedostačujícím stupni spolehlivosti. Dostanete se snadno jak sem, tak i odsud.

Další části Bulharska

Pokud vás zajímají další města a letoviska v Bulharsku, přečíst o nich můžete zde na stránkách – Burgas, SinemorecVarna, Albena nebo na stránkách Bulharsko-levne.cz – Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Pomorie.