Bulharsko – Burgas

Druhým největším městem na pobřežích Bulharska je Burgas. Nachází se zde i letiště, tudíž přes něj přilétá mnoho turistů. Kupodivu i na velký počet turistů je tu lacino a město má různé možnosti aktivit. Nejznámějším, nejoblíbenějším místem je bulvár Alexandrovska, kde se nachází velké množství kaváren, restaurací a obchůdků.

Burgas – 2. největší město Bulharska

Burgas z ptačí perspektivy

zdroj: commons.wikipedia.org

Kultura

Ve městě Burgas můžete navštívit dvě velká náměstí, z nich především na větším je docela živo. Stojí tu socha ruského vojáka, známá jako Aljoša. Na náměstí můžete zahlédnout i sportovce na bruslích.
Za kulturou se můžete vydat na jih, kde se nachází různá muzea, či kostely. Originálním se dá nazvat zajisté arménský kostel, vedle něhož je i památník na vzpomínku arménské genocidy (1915). Novodobý kostel Cyrila a Metoděje se chlubí malbami obou světců. Oblíbeným muzeem je Arecheologické muzeum, kde se nachází akvária s nezvyklými živočichy.

Moře

Pokud nemáte náladu bloumat po památkách a zajímáte se o pláže a koupání, měli byste vědět, že moře tu je znečištěné. Je to způsobeno rozvinutým chemickým průmyslem a kotvením tankerů v přístavu.
Bulharům to však nijak nevadí, protože ani znečištění je od vodních sportů neodtrhne. Na východním břehu se nachází velký park, známý jako Mořské zahrady. Je tu velké množství soch, fontán a krásným stromů. Z Mořské zahrady se dá dojít na městskou pláž, ale je velmi špinavá. Možná v budoucnosti vedení Burgasu postaví dalších mnoho čističek, aby i ta nejmenší zbytečná špína kvůli chemickému průmyslu vymizela.

Ubytování a doprava

Co se týče cen, je ubytování dost drahé. Nedá se sehnat snadno, ale tento problém se dá vyřešit přespáváním v nějakém blízkém kempu. S dopravou je to ale o moc lepší. Spoje vyhovují a na nádraží si můžete odpočinout v parčíku s fontánou. Pokud jedete do Nesebaru, Pomorie, Slunečného pobřeží, Varny, Sofie, Černomorce, nebo Sozopole na autobus nebudete čekat dlouho. Horší je to s Kitenem a Primorskem. Ale spolehlivost je na místě.

Nezapomeňte si přečíst o dalších krásných místech v Bulharsku: Sinemorec, Zlaté písky

TIP: V parných letních dnech, nejen na dovolené, vám přijde vhod kvalitní mobilní klimatizace, podívejte se na aktuální nabídku.